עתיד הנמל

נמל מספנות ישראל הינו נמל פורץ דרך בתחום הנמלים הישראלי. במטרה להמשיך ולהיות צעד אחד לפני המתחרים, אנו ממשיכים לפתח פתרונות מתקדמים שיאפשרו לנו לשפר את השירות ללקוחות ולתפקד עבורכם כ ONE STOP PORT.

טרמינל גרעינים חדשני

כ- 5.5 מיליון טון גרעיני ומוצרים גרעינים  מיובאים לישראל מדי שנה . ב- 2025  אנו נוכל להציע לכם לקוחותינו להשתמש במתקן החדשני בו הושקעו כ- 150 מיליון שקל. המתקן יאפשר את פריקת התבואה מרציף הנמל ושינועה באמצעות שלושה מסועים משוכללים אל ממגורות ענק שיאחסנו בשלב הראשוני עד ל כ- 60 טון תבואה  של גרעינים מסוגים שונים ובשלב מתקדם  עד ל 110 טון תבואה. הטכנולוגיה המתקדמת אותה אנו מטמיעים בטרמינל הגרעינים תאפשר לנו לפרוק עבורכם במהירות וביעילות את התבואה הישר מהממגורה למספר משאיות במקביל, כמו גם לשנע את הסחורה על פי העדפתכם הישר למסוף הפרטי של הרכבת אותו אנו מקימים עבורכם בנמל. אם עד היום בחרתם לא להיות לקוחותינו  בשל העדר תשתיות מתאימות לקליטת מטעני גרעינים מסוגים שונים, לאחר סיום בניית המתקן והפעלתו תוכלו ליהנות מהשירותים המתקדמים ביותר בישראל בתחום יבוא ההובלה הימית כמו גם משירות אישי אותו לא תקבלו באף נמל אחר. כיום תחום  הממגורות לקליטת תבואה בישראל לוקה במחסור בתשתיות חדשות ובשל כך פורקים את הסחורה שלכם בחוסר יעילות , מצב שמוביל לתורים ארוכים של אוניות לקראת פריקה ובזבוז משאבים שלכם. המתקן החדשני שנמצא בשלבי הקמה מתקדמים יאפשר לנו להעניק לכם שירות ברמה בינלאומית.

מסוף רכבת חדש

נמל מספנות ישראל מציעים לכם כיום כלקוחות ליהנות משירות של שינוע הסחורה מפתח הנמל ועד לחצר הלקוח. משירות זה נהנו כלל לקוחות שניידו ב- 2022 כ-150 אלף טון סחורה . הלקוחות יכולים לשנע את הסחורה באמצעות משאיות או לבחור באופציה של שינוע הסחורה על ידי רכבת ישראל. לשם כך כיום אנו מניידים את הסחורה מהנמל למסופי מטענים בקרבת מקום שם הם מועמסים על קרונות הרכבת. בשביל לייעל ולזרז את ההליך, כעת אנו בנמל מספנות ישראל משקיעים משאבים רבים במטרה לבנות שלוחת רכבת בשטח הנמל שבנייתה צפויה להסתיים בתחילת 2025 . השלוחה תאפשר לנו לממשק את המתקנים החדשנים של טרמינל הגרעינים ישירות למסוף הרכבת המקומי, כמו גם יאפשר לנו לטפל עבורכם בסוגי סחורות חדשים. באמצעות שיטות פריקה מתקדמות ומשוכללות אנו נשנע עבורכם את הסחורה מהספינה והמתקנים דרך שלוש מסילות באורך של כ- 500 מטר כל אחת עד למסוף החדש. משם הסחורה תשונע לכל מקום ברחבי ישראל באמצעות רשת המסילות הארצית. הפעלתו של המסוף החדשני תוזיל לכם את עלויות השילוח ובמקביל תוזיל את עלות הסחורה לצרכן הסופי. פעילות המסוף תאפשר לנו להעביר במהירות ביעילות ובחסכון סביבתי מטען לכל רחבי ישראל . השירות המוצע לא רק יפחית את זמני השינוע כי אם גם יעזור להפחית את עומס תעבורת המשאיות בכבישים המדינה וזיהום האוויר המתלווה לפעילותן.

טרמינל ביטומן

כחלק מהאסטרטגיה של נמל מספנות ישראל לעודד את התחרות במשק על ידי יבוא מחו"ל, אנו מקימים מתקן ייעודי לייבוא ואחסנת חומר הביטומן. כיום פועל בישראל מונופול המספק לתעשייה המקומית למעלה מ- 300 אלף טון ביטומן עבור סלילת כבישים ומוצרי איטום. השקת טרמינל הביטומן על סף המים בנמל מספנות ישראל , תפתח עבורנו אופציה ירוקה ואטרקטיבית לרכישת החומר מספקים מחו"ל והוזלת המחיר ללקוחות הקצה. לשם כך אנו נפעיל אוניות ייבוא ייעודיות לשינוע חומר הביטומן מחו"ל לנמל מספנות ישראל . המתקן החדשני יאפשר את פריקת הסחורה הישר מבטן האוניה ישירות למיכלי האיחסון הייעודים, שישמרו את החומר בטמפרטורה הנכונה . לאחר לפי הצורך חומר הביטומן יוזרם באופן בטוח הישר אל משאיות ייעודיות שישנעו את הסחורה אל מחוץ לכותלי הנמל אליכם הלקוחות והכל בהתאם לצרכיכם העסקיים.

העמקת קרקעית הים

בשביל לאפשר לאוניות מעל לגודל של 200 מטר להיכנס בשערי נמל מספנות ישראל אנו פועלים בימים אלו להעמיק את שוקע קרקעית הים כך שנוכל לקלוט אוניות עם שוקע של 12.5 מטר. אנו פועלים מול כלל הגורמים הרלוונטיים והרגולטורים במטרה להעמיק את השוקע בתעלת הכניסה למעגן הקישון ונמל מספנות ישראל והכל במטרה שנוכל לקלוט אוניות של כ- 40 טון. לשם כך כבר התחלנו לבצע סימולציות ותרגילים שונים במטרה למזער את הסכנות והפגיעה בעבודה השוטפת.