התמחויות הנמל

נמלי הים מהווים תשתיות אסטרטגיות לצמיחת המשק הישראלי ולחוסנו. כ- 99% מהסחורה המיובאת אל ישראל נכנסת דרך הים. מתוך 60 מיליון טון מטען כללי וצובר שמגיע לשערי המדינה, כ- 8% מטופל על ידנו בנמל מספנות ישראל. כנמל הממוקם במפרץ חיפה סמוך לצירי התנועה המרכזיים של ישראל, אנו מהווים שער למזרח התיכון ומעניקים שירותי פריקה וטעינה למטענים כלליים ופרויקטים מיוחדים ומורכבים . במשך שנות פעילותנו הצלחנו לפתח בנמל מספר התמחויות ייחודיות אותם לא תמצאו אצל המתחרים ועל ידי כך לעודד את התחרות בתחום הנמלים המקומי.

התמחות ייחודית בתחום הפלדה

נמל מספנות ישראל, החולש על 800 מ"ר של רציפים, משמש לשער כניסה עבור 60% מהפלדה המיובאת למדינת ישראל. כ- 90% מההמטען הכללי, הנכנס בשערי נמל מספנות ישראל, הנו פלדה. כנמל פרטי שבנה התמחות ייחודית בתחום הפלדה וחרט על דגלו כמטרה להיות ONE STOP PORT  עבור כלל הלקוחות, פיתחנו פתרונות יצירתיים שאינם קיימים אצל המתחרים. פתרונות אלו מאפשרים לנו להעניק שירות מלא של פריקה ,אחסון ,מיון והובלה עד לבית הלקוח.

מרלוג חדשני בסטנדרטים בינלאומיים המאחסן כ- 100 אלף טון פלדה

אנו מפעילים תשתית ימית ולוגיסטית מהמתקדמות בעולם. בנינו מחסני אחסון ענקיים, משוכללים, המאפשרים לנו לאחסן ללקוחות עד  100 אלף טון פלדה ולהעניק שירותי אחסון מגוונים גם למוצרים אחרים. אנו מאפשרים ללקוחות להשאיר את הסחורה במחסני המרלוג ולאסוף אותה במועד מאוחר יותר לפי צרכיהם העסקיים. לכן, אם הנכם מעוניינים לדחות את מועד אירוע המס, אינכם צריכים את הסחורה באופן מידי לטובת הייצור, או לחילופין הנכם מעוניינים להוזיל את עלויות ניוד הסחורה, המחסנים שלנו כאן לשירותכם. באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, אנשי המקצוע מטעמנו, ימיינו עבורכם את הסחורה לפי שם הלקוח, אוניית המשא, סוג הסחורה ומידותיה. הם יאבטחו אותה עד יום הוצאתה משטח הנמל והכל בהתאם להסכם המסחרי.

שירותי הובלה בינלאומית על 11 אוניות הבית

אנו בנמל מספנות ישראל מעניקים מענה מדויק לצרכי המשתמשים בשירותים הלוגיסטיקה הימית והיבשתית. לשם כך השקנו שירות המאפשר ליבואנים להוביל את הסחורה על אוניות הבית של הנמל. בבעלותנו 13 אוניות להובלת מטען כללי צוברים ומלט שפרוסות בים התיכון, בים הצפוני, ובמזרח הרחוק. להנהלת הנמל שיתופי פעולה נרחבים עם נמלים בינלאומיים וידע רב בהובלת סחורות. שיתופי הפעולה שלנו עם חברות גדולות מהעולם בתחום ההובלה הימית והסכמים על נתיבי המסחר בים מאפשרים לנו להעניק לכם הלקוחות שירות גבוהה המאפשר חיסכון בהוצאות. כחלק מהאסטרטגיה המובילה שלנו כ- ONE STOP PORT ששם את הלקוח במרכז, השקנו שירות בו אנו מציעים לטפל עבורכם באופן יעיל ומהיר בכל אחד מהשלבים, החל מיבוא הסחורה מהמפעל בחו"ל ועד הבאתה בבטחה לבית העסק שתבחרו בישראל.

פתרונות לוגיסטיים המאפשרים פריקה מהירה

בכל שנה מעל ל- 500 אוניות ענק בגודל של עד 180 מטר, פורקות סחורה בנמל מספנות ישראל. כנמל המספק שירות אישי לכל לקוח אנו מכירים לעומק את הצרכים שלכם היבואנים. בשביל להעניק לכם את השירות הטוב ביותר אנו מקפידים להמשיך ולבצע שינויים ושדרוגים בתשתיות הנמל וממשיכים לרכוש את הציוד והמתקנים המתקדמים בעולם במטרה ליייעל עבורכם את זמני הטיפול בסחורה ואת ההליך הלוגיסטי. צוות העובדים המקצועי שלנו מבקר לאורך השנה בנמלים בינלאומיים  במטרה לבדוק  ולהטמיע בעבודה הרציפה פיתוחים טכנולוגים חדשניים ושיטות עבודה  המאפשרות לנו לזרז את קצבי פריקת והעמסת הסחורה תוך שמירה על בטיחות העובדים והסחורה.

מסוף-מלט-מהמתקדמים-בעולם-

מסוף מלט מהמתקדמים בעולם

בשנת 2016 הקמנו על קו המים את מסוף המלט החדשני של  סימנט- יבואנית המלט הגדולה בישראל , המחזיקה ב- 33% מנתח השוק המקומי.  המתקן שנחשב למתקן מהמתקדמים בעולם, כולל שישה מכלי אחסון בגובה של כ- 45 מטר, בעלי קיבולת של יותר מ- 20 אלף טון .לאורך השנה 3 אוניות מלט מהמתקדמות בעולם בקיבולת כוללת של כ-35,000 טונות , פורקות הישר אל תוך המסוף המשוכלל כ 1.5 מיליון טון מלט . המלט האיכותי המיובא ממפעליה של ענקית המלט  הצרפתית לה פארג' הולסים הפועלת בכ- 90 מדינות, נפרק במהירות ללא מגע אדם בפחות מ-24 שעות במתקן האחסון. מדובר בקצב פריקה מהיר של כ- 500 טון לשעה פי – 3 ממתחרינו .

הפריקה מתבצעת באמצעות מערכת אוטומטית ירוקה וסגורה המורכבת על האנייה עצמה ומאפשרת לדחוס את המלט ישירות לשני צינורות  באורך של כ- 150 מטר . כך המלט זורם הישר מבטן האונייה למתקן האחסון שמתממשק למפעל אריזה אוטומטי וחדשני  המפעיל יכולות ערבוב דינמית. המתקן החדשני מאפשר  לנו להציע  ערך מוסף ללקוחות – הזמנת מוצרים מותאמים ואיסופם בהתאם לצרכים העסקים. המתקן  החוסך בעלויות ניוד למתקני אחסון רחוקים, מאפשר ללקוחותינו להוזיל את מחיר המלט ללקוחות הקצה.

כחלק מהשירותים אותם אנו מעניקים לחברה האחות סימנט-  המייבאת ומייצרת בישראל  חומרי בניה , מלט , אבקות דבקים לוחות גבס וצבעים- צברנו מומחיות בטיפול פריקה ושינוע של חומרי הבניה.

טיפול במטענים מיוחדים

התמחותה של החברה האחות מספנות ישראל הפועלת בנמל, בתכנון בנייה שיווק ומכירה של כלי שיט צבאים ואזרחים ומתן שירות הספנה , אחזקה ותיקונים–אפשרה לנו לצבור ידע רב בשינוע והרמה של מטענים מיוחדים . צוות העובדים המקצועי של נמל מספנות ישראל צבר את המומחיות הנדרשת לשנע מיכלי ענק ויחידות כבדות בבטיחות וביעילות עבור הלקוחות הגדולים במשק.