רוח חדשה בענף הנמלים בישראל

נמל מספנות ישראל הוא נמל צעיר ונמרץ המביא עמו רוח חדשה לענף הנמלים המסורתי. לנמל שירותי לוגיסטיקה מתקדמים, גמישים ומחוללי תחרות, הניתנים על ידי צוות מקצועי מיומן, וצוות ניהולי הקשוב לצורכי הלקוחות.
הנמל משתרע בתוך שטח מספנות ישראל, בו 334 דונם, עם קו רציף שאורכו 1000 מטרים. הנמל מעניק שירותי פריקה וטעינה למטענים כלליים, תפזורת, נוזל, משלוחי בעלי חיים ופרויקטים מיוחדים ומורכבים. בשטחו היצע מתחמי אחסון ייעודיים, מרכזים לוגיסטיים ומחסני ערובה, העומדים לרשותכם לאורך כל שעות היממה.

מעל ל-5 מיליון טון סחורות

בנמל מספנות ישראל משונעים בשנה מעל לכ-5 מיליון טון סחורות, כ- 8% מסך הסחורה העוברת בנמלי ישראל. לאורך כל שעות היממה והשבוע הנמל מעניק שירותי פריקה, טעינה, הובלה, אחסון, ושינוע למטענים כלליים (ברזל,נחושת וכיוב) , מטעני צובר (גרעינים, גבס, מלט וכיוב),  משלוחים חיים(בקר וצאן) ומטענים מיוחדים.

בנמל מועסק צוות עובדים מקצועי ומיומן, המוודא שקצבי הפריקה יהיו גבוהים, תחרותיים ויעילים. השירות יהיה זריז וגמיש, כך שכלי השיט יוכלו לצאת במהרה משטח הנמל ליעד הבא.

הנמל מציע ללקוחות לשנע במהירות את הסחורה למחסני האחסון, המרכזים הלוגיסטיים, מחסני הרישוי ועד לחצר הלקוח. השינוע המהיר ביבשה, בכל חלקי הארץ, מוצע גם באמצעות רכבות.

מתחמים לוגיסטיים ברמה בינלאומית

בנמל מספנות ישראל הוקמו מגוון מתחמים לוגיסטיים הפועלים בסטנדרטים בינלאומיים. מערכת הבקרה בנמל, כוללת מצלמות ומערכות תצפית ומדידה. המערכת מאפשרת לספק להנהלת הנמל וללקוחות מידע שוטף ועדכני אודות קצבי הפריקה, היקף הסחורה שפונתה מהרציפים לשטחי האחסנה, כמות הסחורה שנותרה בשטח, ועוד.

 המערכת החדשנית מאפשרת לנטר לנתח ולבחון כל שלב בשרשרת ההובלה. ההנהלת הנמל יכולה לפקח ביעילות על העבודה בשטח וחוסכת ללקוחות עלויות וזמן. לצד כל זאת, לאורך כל היממה מוצעים שירותי תמיכה, תחזוקה ותיקונים ממספנות ישראל.

ההליך התפעולי מתחיל מתוך תכנון ומחשבה מראש

לאורך שנים רבות צברנו בנמל מספנות ישראל ידע וניסיון רב במטענים. ההליך התפעולי המשוכלל המתחיל מתכנון ומחשבה מראש, מאפשר לנו גם בשיא החום או בימי סערה להעניק ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר בישראל.
מהרגע בו הצוות המקצועי של הנמל מקבל תשדורת על התאריך והשעה שבה אונית מסע מתוכננת להגיע, מתחילה להירקם תכנית פעולה אקטיבית. אנו משקללים את סוגי ומספר האוניות שצפויות לפרוק בנמל באותם התאריכים; היכן הן יכולות לעגון ובאיזה שעות; האם ציוד הפריקה שפנוי בנמל מתאים לסוג הסחורה, או צריך לדאוג ולהציב ציודי פריקה נוספים על הרציפים.

התוכנית מאפשרת לנו לחזק בעת העומס את צוותי העובדים בהתאם לצרכים התפעוליים.היא מתבססת על המגבלות התפעוליות של הנמל, עומק המים ואורך הרציף. ומשקללת את סוג הסחורות שצפויות להיות משונעות, הציוד הקיים והעומס הצפוי ברציפים.

צוות העובדים המקצועי הכולל קבלנים מיומנים שהינם חלק בלתי נפרד ממשפחת עובדי הנמל, פועל לאורך כל שעות היממה בשלוש משמרות ומוודא בכל עת, שהפריקה מתבצעת באופן מהיר יעיל ובטוח. הסחורה ממוינת באופן מדויק ומועברת על פי דרישות הלקוח, למשאיות והמחסנים.

המערכות הטכנולוגיות שהוטמעו בנמל, מאפשרות להנהלה לעדכן את תוכנית העבודה בזמן אמת על פי הצרכים, כמו גם לתת אינדיקציה ללקוחות היכן ממוקמת הסחורה כמה זמן ייקח לנייד אותה עד לבית הלקוח, ולהבטיח שאף סחורה לא נשכחה על הרציף או במחסנים.

שיטות העבודה המיומנות של צוותי נמל מספנות ישראל, מאפשרים לנו לאורך שנים להעניק ללקוחותינו שירות מקצועי ויצירתי המשמר עבורם את שורת הרווח.

העתיד מעבר לפינה

באמצעות השקעה של כ- 150 מיליון שקל, בתחילת 2025 תחל לפעול בנמל מספנות ישראל, ממגורה חדשניות לקליטה יבוא אחסון ומסירה של תבואה. הממגורה שנמצאת בהליכי בניה מתקדמים, תאפשר לאחסן בנמל מספנות ישראל כ- 60 אלף טון תבואה בצורה אנכית. פריקה חדשנית וחיבור הממגורה למסועים ייעודיים להנעת סחורות יאפשרו לצוות נמל מספנות ישראל לפרוק ולשנע במקצועיות את הסחורה בקצבים וכמויות שטרם נראו כמותם בישראל.

לחצו צפייה בסטטוס התקדמות פרויקט טרמינל הגרעינים

מערך תפעולי ולוגיסטי מתקדם

שירותים מקוונים

צפייה בזמן אמת בהעמסת המטען ופריקתו ומעקב אחר הסחורות בדרכן אל היעד.

איכות הסביבה

מניעת זיהום סביבתי ומזעור שיעור הפחת ברציפים, לחסכון ללקוח.

מתחמים לוגיסטיים

10,000 מ״ר של מתחמים לוגיסטיים מקורים ופתוחים לאחסון מטען להפצה.

מדידה וצפייה בזמן אמת

מצלמות אינטרנט, מערכות תצפית ומדידת משקל, לבחינת יעילות הנמל.

מנופים ומתקני הרמה

מנופים, מתקני הרמה, חופנים, משפכים, שואב פנאומטי ועוד.

מגוון מטענים ושירותים

ידע וניסיון עשיר במגוון סוגי מטענים, גמישות תפעולית ומעטפת שירותים רחבה.

מציבים את הלקוח במרכז

נמל מספנות ישראל נהנה מביקושים גוברים לשירותיו – ולא במקרה. גישת "הלקוח במרכז" שאומצה על ידי הנהלת הנמל ועובדיו, מבטיחה לכם שירות ממוקד, יעיל, מהיר ומשתלם בסטנדרט גבוה העומד בקנה אחד עם הנמלים המתקדמים בעולם בתחום זה. כחלק מגישה זו, המיושמת בנמלים המובילים בעולם, הנהלת הנמל נצמדת לקו המנחה של המיקוד בלקוח ומשקיעה משאבים רבים בפיתוח מעטפת שירותים לוגיסטיים מקיפה, הכוללת הכשרה והעשרה של צוות העובדים, פיתוח תשתיות שוטף ועתידי, הטמעת מערכות מידע, אימוץ פתרונות טכנולוגיים חדשניים, התייעלות הרציפים ושטחי הלוגיסטיקה, הקמת מתקני אחסון מרווחים ושמירה על איכות הסביבה. פעולות אלו, יחד עם סביבת העבודה הבטוחה, היעילה והפורייה המאפיינת את נמל מספנות ישראל, קובעות, הלכה למעשה, סטנדרט מוביל בשירותי הנמל בישראל.

בעלי תפקידים

צבי שכטרמן

מנכ״ל

אסי שמלצר

יו״ר הנמל

פנחס פרנקו

סמנכ"ל פתוח עסקי ומשאבים

מריוס קיבק

סמנכ"ל התפעול
ליאת יוסף

סמנכ"ל קשרי לקוחות ושיווק

רוני גולן

סמנכ"ל כספים

הגב החזק שמאחורי ההצלחה

לוגו תעשיות מספנות ישראל
נמל מספנות ישראל נהנה מהגב החזק של חברת האחזקות – מספנות ישראל תעשיות בע"מ, המהווה את עמוד השדרה לאיתנות הנמל והיכולת להעיז וליצור באופן תמידי מצב בו אנו נמצאים צעד אחד קדימה מהשוק בתחומנו. חברות האחיות הפעולות במתחם מספנות ישראל, תורמות לתחושת העוצמה של הפעילות המתנהלת במתחם. מספנות ישראל בע"מ חברה ממשלתית לשעבר, אשר נוסדה בשנת 1959 ועברה לבעלות פרטית בשנת 1995. מספנות ישראל עוסקת בבניית כלי שייט צבאיים ואזרחיים, באספקת שירותי תיקון, השבחה וייצור קונסטרוקציות מתכת. בנוסף, החברה מספקת שירותי בינוי, תמיכה ותחזוקה לנמל מספנות ישראל וללקוחותיו ומציבה אותו בחזית טכנולוגיית הנמלים העולמית.